انتخابات پیش روی هیئت‌مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران

انتخابات پیش روی هیئت‌مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران

روابط عمومی انجمن دندان‌پزشکی ایران

انتخابات پیش رو در گفت‌وگو با دکتر میران (مدیر اجرائی انجمن دندان‌پزشکی ایران)
اواخر خرداد سال آینده (1398) دوره سه‌ساله هیئت‌مدیره انجمن دندان‌پزشکی ایران به پایان خواهد رسید. طبق آئین‌نامه انتخابات انجمن‌های علمی گروه پزشکی، شش ماه قبل از پایان اعتبار پروانه ، هیئت‌مدیره انجمن دندان پزشکی ایران موظف به تشکیل کمیته انتخابات بوده تا انتخابات درموعود مقرر  انجام پذیرد. هیئت‌مدیرۀ انجمن  با اصرار بر به‌موقع برگزار نمودن انتخابات در نودمین جلسهٔ خود در تاریخ 10/9/97 اعضاء کمیته انتخابات را تعیین نمود. به‌منظور آشنایی اعضاء انجمن با شرح وظایف این کمیته گفت‌وگوی کوتاهی را با دکتر میران انجام دادیم که باهم می‌خوانیم

آقای دکتر با توجه به نزدیکی انتخابات انجمن و تشکیل کمیته انتخابات لطفاً توضیحات لازم را بفرمایید
دکتر میران
همانطورکه همکاران محترم اطلاع دارند، مدت مأموریت هیئت‌مدیره فعلی با توجه به زمان صدور پروانه در تاریخ 24/3/98 پایان می‌پذیرد. با توجه به التزام انجمن دندان‌پزشکی ایران به قانون و تأکید هیئت‌مدیره در برگزاری به‌موقع انتخابات و با توجه به آئین‌نامه انتخابات مصوب کمیسیون انجمن‌های علمی گروه پزشکی که در سال 94 به انجمن‌های علمی ابلاغ‌شده و اخیراً نیز اصلاحاتی در آن صورت گرفته است، هیئت‌مدیره با توجه به جدول زمان‌بندی انتخابات شش ماه قبل از پایان دوره، کمیته انتخابات را در جلسه 10/9/97 خود تعیین و عملاً وارد امر انتخابات شده است.
اعضای این کمیته شامل چه افرادی است؟
دکتر میران
برابر آئین‌نامه قبلی سه نفر از اعضاء پیشکسوت به انتخاب هیئت‌مدیره به همراه دبیر و بازرس انجمن اعضاء تشکیل‌دهندهٔ این کمیته هستند. همچنین نماینده دبیرخانه کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت بهداشت نیز به‌عنوان ناظر با شرح وظایف مشخص در این کمیته حضور خواهد داشت. در این قسمت اخیرا اصلاحاتی توسط کمیسیون انجام‌گرفته است. در این اصلاحات دبیر و بازرس انجمن حذف‌شده‌اند و هیئت‌مدیره را به انتخاب 5 نفرترغیب نموده به شرطی که این افراد کاندیدای دوره بعد نباشند
شرح وظایف کمیته انتخابات چیست؟
دکتر میران
قبل از ورود به شرح وظایف کمیته انتخابات لازم است یادآوری نمایم با توجه به پیشنهاد کمیسیون و تصویب در مجمع عمومی انجمن، انتخابات این دوره قرار است به‌صورت الکترونیک انجام پذیرد. در پاسخ به سؤال شما لازم به ذکر است که وظایف کمیته انتخابات پس از تشکیل جلسه و انتخاب یک نفر به‌عنوان رئیس کمیته، به شرح ذیل است:
- انجام کلیه مقدمات قانونی لازم جهت برگزاری مجمع عمومی عادی و انتخابات هیئت‌مدیره و بازرسان جدید انجمن به‌صورت الکترونیک وفق جدول زمان‌بندی تعیین‌شده در آئین‌نامه که تقدیم می‌گردد.
-نظارت بر حسن اجرای دقیق فرآیندهای قانونی مربوطه در چارچوب زمان‌بندی اعلام‌شده.
-تشکیل جلسات بررسی و تأیید رزومه و انطباق با ضوابط کاندیداهای انتخابات هیئت‌مدیره و بازرسان جدید
-اعلام نتایج بررسی به‌صورت رسمی به هریک از داوطلبین و دبیرخانه
- اطلاع‌رسانی کامل و دقیق به اعضای پیوسته انجمن در خصوص رزومه و برنامه‌های پیشنهادی کاندیداها از طریق سایت رسمی انجمن یا انتشارات مکتوب در چارچوب جدول زمان‌بندی تعیین‌شده در این آئین‌نامه
بدیهی است اطلاع‌رسانی باید با استفاده از شیوه‌های مرسوم و نوین به نحوی انجام گردد که اکثریت اعضای پیوسته انجمن در فرصت مقتضی قبل از انتخابات آگاهی و شناخت کاملی از رزومه و برنامه‌های پیشنهادی کاندیدای عضویت در هیئت‌مدیره و بازرس جدید به دست آورند.
-کنترل لیست اعضای پیوسته انجمن و احراز شرایط رأی‌دهندگان و ارسال لیست نهایی به دبیرخانه کمیسیون
- ثبت و ضبط و نگهداری کلیه مستندات و صورت‌جلسات مربوطه در بایگانی مستقلی در محل انجمن.
برابر شرح وظایف که در آیین‌نامه مشخص‌شده این کمیته تا روز انتخابات با ارائه گزارش مربوطه مسئولیت دارد.
در انتها از تمامی همکاران دندان‌پزشک و اعضاء محترم انجمن درخواست می‌نمایم باحضوردر انتخابات انجمن دندان‌پزشکی که در اسفندماه برگزار خواهد شد فصل جدیدی در مشارکت‌های مدنی و نهادهای مردمی ایجاد نمایند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 2
  • 0
  •  
  •