گزارش عملکرد انجمن دندانپزشکی ایران - شعبه قم در سال 95 الی 97

گزارش عملکرد انجمن دندانپزشکی ایران - شعبه قم در سال 95 الی 97

 امور علمی:
آنچه که در هیات مدیره این شعبه به دقت و با برنامه از همان ابتدا فعالیت تعیین شد بررسی نیازهای علمی دندانپزشکان استان و برگزاری کلاس ها آموزشی ، درقالب کلاس ها بازآموزی و آزاد ) Long Term & Short Term ( بوده است:

بر همین اساس این شعبه پس ایجاد ارتباط مؤثر و کارآمد با دانشگاه علوم پزشکی استان قم جهت برگزاری کلاس های بازآموزی در دفتر انجمن، موفق به برگزاری 12 دوره از این کلاس با محوریت موضوعات مورد نیاز همکاران گردید.این کلاس ها با حداکثر ظرفیت آنها برگزار و مورد استقبال همکاران قرار گرفت. همچنین با توجه به مشکلات برگزاری کلاس های آزاد و عدم حضور اساتید مطرح کشور در استان قم، به اهتمام و کوشش هیات مدیره محترم و همکاری بسیار زیاد جناب آقای دکتر عباس دلورانی، موفق به برگزاری یک کلاس 6 روزه اندو به همراه کارگاه عملی در دفتر انجمن شدیم که بسیار مفید فایده قرار گرفت.

همچنین با نظر ویژه جناب آقای دکتر کاوه سیدان به استان قم و همکاری بنیاد علمی کاووش ، موفق به برگزاری یک کلاس 4 روزه پروتز)تئوری و عملی( با حضور شخص ایشان شدیم که مورد استقبال همکاران قرار گرفت.


برگزاری ایستگاه علمی لیزر برای اکسیدا 58 که اولین کلاس لیزر در استان قم بود و با استقبال زیاد همکاران مواجه شد.


برگزاری یک کلاس یک روزه ایمپلنت در سال 97 جهت بهره مندی از 30 سال تجربه استاد گرانقدر ، جناب آقای دکتر بیژن اخوان آذری.


برگزاری 39 دوره کلاس آموزس دستیار کنار دندانپزشک و آموزش حدود 600 دستیار جهت ارتقای سطح علمی دستیاران و رفاه همکاران با همکاری برخی از دندانپزشکان استان جهت کلاس های تئوری و کلینیک ها دندانپزشکی برای مباحث عملی .

 امور صنفی:
برگزاری جشن های بزرگداشت روز دندانپزشک با حضور حداکثری همکاران به همراه خانواده ایشان و تقدیر از دندانپزشکان پیشکسوت . لازم به توضیح است این برنامه که هر سال برگزار میگردد ،مورد استقبال بسیار خوب همکاران قرار گرفته چرا که هیات مدیره محترم استان از ماه ها قبل با برنامه ریزی و تلاش زیاد برای هر چه با شکوه برگزار شدن این برنامه وقت و انرژی صرف می نمایند.


تکمیل اطلاعات هویتی و تشکیل پرونده جداگانه برای دندانپزشکان شاغل در استان .
برگزاری انتخابات هیات مدیره انجمن در سال 95 با مشارکت 70 % جامعه دندانپزشکی استان قم که نشانه پویایی و سطح بالای مشارکت اجتماعی
همکاران در مقاطع حساس است.


جلسه با مقام محترم استاندار پیرامون بررسی مشکلات جامعه دندانپزشکی و همچنین بررسی مشکلات درمان مردم استان و تلاش برای حل آنها.


تشکیل جلسه در زمان های مقتضی با مدیر کل محترم سازمان امور مالیاتی استان قم جهت ایجاد تعامل بین آن سازمان و دندانپزشکان و درمانگاه های دندانپزشکی استان.


یکی از مهمترین اقدامات این شعبه در دوره جدید تشکیل کمیته های مختلف به ریاست هر یک از اعضای هیات مدیره و یاری سایر همکاران در هر کمیته به منظور پیش برد اهداف عالی انجمن و استفاده از نظرات و سلایق مختلف در همه امور و همچنین بهره مندی از نیروهای جوان در امور مختلف صنفی می باشد. بر همین اساس کمیته های فرهنگی- هنری ، رفاهی – اجتماعی، ورزشی ، دانشجویی و تعرفه گذاری تشکیل گردید.


برگزاری نشست های هنری و موسیقی با حضور دندانپزشکان هنرمند با هماهنگی کمیته فرهنگی هنری.


فروش تابلو های نقاشی آثار همکار هنرمند، استاد آقای دکتر محمد مهدی شیری در جشن روز دندانپزشک سال 97 که درآمد حاصل از فروش این تابلو ها صرف خرید کولر برای زلزله زدگان کرمانشاه شد.


تشکیل صندوق قرض الحسنه ارتقا اعتبار جامعه دندانپزشکی با مدیریت کمیته رفاهی و اجتماعی انجمن در سال 96 که تا کنون با عضویت 50 نفر از همکاران، این صندوق عملکرد بسیار مثبتی داشته و انشاالله با هدف گذاری های انجام شده در آینده شاهد ثمرات آن خواهیم بود.


همکاری انجمن برای ثبت نام دندانپزشکان در کنگره سراسری و سایر کنگره های تخصصی هر ساله، با بیشترین تعداد ثبت نام شدگان در بین شعب که این امر با همکاری و تلاش پرسنل این شعبه و شعبه مرکزی، در یک پروسه دو ماه محقق میشود.


مذاکره و همکاری و ارتباط نزدیک با سازمان امور مالیاتی پیرامون حل و فصل مشکلات مالیاتی دندانپزشکان و اختصاص یک نیروی از پرسنل انجمن برای پیگری امور مالیاتی ایشان جهت ارسال اظهارنامه ها، پیگیری در پرداخت ها، ثبت اعتراض به برگه های تشخیص مالیاتی، اقدام و پیگیری کد اقتصادی ، اخذ مفاصا حساب مالیاتی، اقدام برای بخشودگی جرائم بدهی های مالیاتی و ...که این امر با استقبال بسیار زیاد همکاران مواجه شده به صورتیکه انجمن را مدافع حقوق خود در این مسئله میدانند و قبل از هر اقدامی از مشاورین انجمن استعلام میگرند.
انجام امور مربوط به اخذ پروانه مطب با همکاری سازمان نظام پزشکی استان قم جهت ارسال مدارک و پیگیری و رفع نواقص پرونده ها و داد و ستد اطلاعاتی در مورد شاغلین در استان.
مشاوره و تنظیم قرارداد کار بین دندانپزشکان و دستیاران و همچنین تشکیل کارگاه و انجام امور بیمه دستیاران شاغل در مطبها و حل وفصل اختلافات بین ایشان در هنگام وقوع دعوا.
برگزاری بیش از 15 جلسه نشست آزاد هیات مدیره انجمن با همکاران جهت بحث و تبادل نظر پیرامون کلیه امور مربوطه و شنیدن مشکلات ایشان.
برگزاری 10 دوره صندوق قرض الحسنه و پس انداز با مبلغ های مختلف از 30 میلیون تا 200 میلیون تومان. طی سه سال 95 الی 97
تعیین تعرفه بخش خصوصی طی بررسی ها و مطالعات فراوان و در نهایت با 5 جلسه متوالی طی 12 ساعت کاری با حضور معاونت محترم درمان دانشگاه علوم پزشکی استان، ریاست محترم سازمان نظام پزشکی، نماینده استانداری، تعزیرات حکومتی، ریاست دانشکده دندانپزشکی، اعضای محترم هیات مدیره انجمن استان که منجر به تصویب تعرفه استانی شد که این امر یکی از مهمترین دستاورد های هیات مدیره شعبه قم می باشد.


برگزاری 30 جلسه شورای هماهنگی درمانگاه های خصوصی دندانپزشکی استان قم با مشارکت 10 درمانگاه مطرح ،به منظور هماهنگی بیشتر در امور مربوطه و حل مشکلات ایشان و تعیین تعرفه هر سال.


کمک نقدی به زلزله زدگان کرمانشاه با مشارکت بی نظیر همکاران در این امر خدا پسندانه .
برگزاری یک تور تفرحی جزیره زیبای کیش در فروردین ماه 97 که درنهایت نظم و مدیریت برگزار گردید که بسیار مورد استقبال همکاران قرار گرفت و جز یکی از ماندگار ترین خاطرات این شعبه و همسفران همکار قرار گرفت. این تور با حضور 40 نفر از دندانپزشکان استان به همراه خانواده ایشان در یکی از بهترین هتل های جزیره کیش برگزار گردید که طی سه روز سفر با برنامه های جذاب خاطرات بسیار شیرینی شکل گرفت.


راهکار های منحصر به فرد ایجاد درآمد )به غیر از کلاس های مدون و آموزشی( در قالب ارائه خدمات مورد نیاز دندانپزشکان و دریافت حق الزحمه از ایشان.
استخدام 6 نیروی تمام وقت به منظور انجام و پیگیری امور صنفی و علمی دندانپزشکان با پرداخت حقوق و بیمه سالیانه حدود 150 میلیون تومان.

در نهایت بزرگترین خلأیی که در شراط کنونی کلیه جامعه پزشکی را تهدید میکند ،تفرقه و عدم اعتماد و همبستگی بین ایشان است . لذا تمام تلاش هیات مدیره محترم در طی این سه سال خدمت، ایجاد ارتباط دوستانه کارآمد، ساختن چهره ای قابل اعتماد برای انجمن و نقطه ای امن و قابل اتکا برای همه همکاران و یک همراه همیشگی برای ایشان بوده است که به فضل الهی در آن موفق بوده و انشاالله با برنامه ریزی دقیق تر به موفقیت های بیشتری نیز نائل خواهیم شد.
با تشکر-دکتر حسن کاظمی

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •