بیانیه مشترک انجمن دندان پزشکی استان مرکزی و دانشکده دندان پزشکی اراک

بیانیه مشترک انجمن دندان پزشکی استان مرکزی و دانشکده دندان پزشکی اراک

روابط عمومی جامعه دندان پزشکی ایران

دکترکاوه فلک افلاکی رئیس هیئت مدیره انجمن دندان پزشکی استان مرکزی و دکتر حمیدسرلک ریاست دانشکده دندان پزشکی اراک طی یک بیانیهٔ مشترک نسبت به حوادث پیش آمده در استان که منجربه فوت یک کودک و بستری شدن امیرعلی کودک دیگر در حین درمان در مطب دندان پزشکی در بیمارستان مفید شده است اطلاع رسانی نمودند. در این بیانیه ضمن همدردی با خانواده کودکان اظهارامیدواری شده است تا ضمن نظارت بر این امور از طریق مراجع ذیصلاح درفضایی آرام و به دور از تنش‌های رسانه‌ای تصمیم گیری شود. متن کامل بیانیه به شرح زیراست:

پیرامون حواشی رسانه‌ای اخیر در حوزه دندان پزشکی، جلسه‌ای با حضور ریاست دانشکده دندان پزشکی اراک، اعضای هیأت مدیره انجمن دندان پزشکی استان مرکزی و جمعی از دندان پزشکان محترم استان با هدف حل اختلاف درون خانواده‌ای، اتخاذ تصمیمات راهبردی و اطلاع رسانی به افکار عمومی برگزار شد و در این راستا بیانیه ذیل صادر گردید:

  1. درخصوص حوادث ناگوار رخ داده برای دو کودک حین درمان دندان پزشکی در شهر اراک، عمیقاً با خانواده‌های دردمند اظهار همدردی نموده و از خداوند مهربان برای امیرعلی عزیز آرزوی سلامتی می‌نماییم.
  2. کلیه دندان پزشکان اعم از دندان پزشکان عمومی و متخصص استان، همگی اعضای یک خانواده بوده و کما فی سابق درکنار هم و دست در دست هم به امر مقدس کاهش آلام بیماران همت گماشته و برخود فرض می دانیم هر آنچه از علم و عمل اندوخته‌ایم به کار بندیم و با اتخاذ تصمیمات هوشمندانه، از وقوع اتفاقات مشابه جلوگیری نماییم.
  3. نظارت بر فعالیت دندان پزشکان و بررسی شکایات حوزه دندان پزشکی در حیطه وظایف دانشکده دندان پزشکی و انجمن دندان پزشکی استان مرکزی نبوده و مسیر قانونی پیگیری شکایات سازمان نظام پزشکی می‌باشد، لذا خواهشمندیم مردم شریف، رسانه‌های رسمی و غیر رسمی، جامعه پزشکی و تریبون‌های مجازی اجازه دهند درخصوص این مورد و کلیه موارد مشابه بعد از طی مسیر قانونی در فضایی کاملاً آرام و به دور از تنش تصمیم گیری شود و ایجاد هیاهوی رسانه‌ای در این موارد تنها منجر به سلب آرامش توامان از بیماران و پزشکان شده و استرس درمان را در بیمار و درمانگر افزایش می‌دهد که عقلا به صلاح سلامت جامعه نخواهد بود. قویاً تاکید می‌نماییم مراجع ذیصلاح مربوطه، هدفی جز احقاق کامل حقوق بیماران نخواهند داشت.

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •