چهل و یکمین جلسه شورای عالی بانام جامعه دندان‌پزشکی ایران تشکیل شد

چهل و یکمین جلسه شورای عالی بانام جامعه دندان‌پزشکی ایران تشکیل شد

روابط عمومی جامعه دندان‌پزشکی ایران

 چهل و یکمین جلسه شواریعالی این بار بانام جامعه دندان‌پزشکی ایران روز پنج‌شنبه 9 اسفندماه در محل جامعه تشکیل شد.

 

دکتر غلامرضا غزنوی ریاست شورای عالی جامعه در ابتدای جلسه با تشکر از حضور اساتید و پیشکسوتانی که دعوت شورای را قبول کرده و در جلسه حضور یافته‌اند اظهار داشت:

افتخار داریم که امروز در خدمت پیشکسوتان جامعه دندان‌پزشکی هستیم. همچنین از عزیزان در شعب که زحمت‌کشیده و مسیر طولانی از شهرهای خود برای حضور در جلسه تشریف آورده‌اند نیز سپاسگزاریم. مسئولان محترم حوزه دندان‌پزشکی که از اعضای محترم جامعه دندان‌پزشکی هستند نیز حضورشان باعث ارتقای جلسه و افتخار ما است.

ایشان با اشاره با رویدادهای پیش رو ازجمله انتخابات و برگزاری کنگره 59 اظهار امیدواری کرد با مشارکت همگی افراد شایسته‌ای برگزیده شوند و کنگره نیز با ریاست و مدیریت دکتر فرخ‌زاد که بسیار فردی دقیق و وارد هستند برگزار شود. ایشان همچنین با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در دوره‌های قبل و این دوره موافقت کمیسیون بهداشت را از تغییر نامه انجمن به جامعه را موردتقدیر دانست.

در ادامه جلسه دکتر فرخ‌زاد رئیس کنگره اکسیدا 2019 با اشاره به تِم کنگره، دانش و اخلاق اظهار امیدواری کرد تا مباحث جدی در حوزهٔ اخلاق در دندان‌پزشکی در این کنگره مطرح و موردتوجه همکاران دندان‌پزشک قرار بگیرد.

 ایشان همچنین با اشاره به تغییر زمان و مکان کنگره که امسال بعد از بیست سال بانام کنگره جامعه دندان‌پزشکی ایران برگزارخواهدشداظهارامیدواری کرد که بتوانیم میراث دار شایسته‌ای برای آنچه پیشینیان برای ما به‌جا گذاشته‌اند باشیم. رئیس کنگره 59 در ادامه با اشاره به تغییر زمان و مکان کنگره اظهار داشت:

متأسفانه به دلایل مشکلاتی که در برج میلاد پیش آمد و از دست ما هم خارج بود مجبورشیم تا مکان کنگره را از برج میلاد به اجلاس سران منتقل نماییم و چون در تاریخ‌های اعلام‌شدهٔ قبلی در اجلاس مراسم دیگری برگزارخواهدشد لذا زمان کنگره نیز از 9 الی 13 اردیبهشت به 2 الی 6 اردیبهشت تغییر یافت.

ایشان همچنین با اشاره به ثبت‌نام اینترنتی کنگره برای اولین بار آمار ثبت‌نام‌ها را تا این تاریخ حدود 1730 نفر اعلام داشت که این رقم نسبت به سال قبل در همین زمان رشد چشمگیری را نشان می‌دهد.

در ادامه جلسه دکترامیررضارکن مسئول کمیته ا نتخابات جامعه دندان پزشکی ایران و ریاست دانشکده دندان پزشکی دانشگاه تهران گزارش مختصری از فعالیت‌های کمیته ا نتخابات ارائه نمود.

ایشان با اشاره به آئین نامه انتخابات که برای تمامی انجمن‌های علمی توسط وزارت بهداشت تعیین شده است اظهارداشت کمیته انتخابات بر اساس این آئین‌نامه و دستورالعمل مشخص که به همه انجمن‌ها ابلاغ‌شده است، فعالیت خود را در چارچوب‌های قانونی انجام داده و بعد از تائید تمامی کاندیداها اسامی را برای بررسی نهایی به وزارتخانه ارسال نمود.ما البته متاسفیم که در مراجع ذیصلاح یکی از کاندیداها حذف شد. ما امیدوار بودیم ایشان پذیرفته می شد و در انتخابات هم شرکت می کردند تا وزن افراد مشخص شود.

 رئیس کمیته انتخابات جامعه دندان‌پزشکی ایران با اشاره به رأی‌گیری اینترنتی که برای اولین بار در تاریخ جامعه انجام خواهد شد اظهار امیدواری کرد تا همکاران شهرستانی و شعب نیز در انتخابات که روز بیست و سوم اسفند برگزار خواهد شرکت کرده و هیئت‌مدیرهٔ جدید بتواند بارأی بالایی که کسب می‌کند نماینده جامعه دندان‌پزشکی ایران باشد.

 

در ادامه جلسه دکتر طاهریان رئیس تعاونی جامعه دندان‌پزشکی ایران توضیحاتی در مورد بیمه درمان‌های تکمیلی دندان‌پزشکان و تسهیلاتی که در این زمینه برای همکاران فراهم‌شده است ارائه نمود؛ که مقرر شد بعد از بررسی، این تسهیلات توسط کمیته رفاهی جامعه اطلاع‌رسانی شود.ایشان همچنین در مورد توزیع سراسری کارپول اظهارداشت:

تعاونی جامعه دندان پزشکی ایران سایتی دارد که می تواند در سراسر ایران،حتی در دورافتاده ترین نقاط کالا را بر اساس سهمیه توزیع نماید و اگر کسی بیشترطلب نماید در سایت ریجکت می شود. تعاونی دندان پزشکی ایران برای دو سال به عنوان بهترین تعاونی شناخته شده است یکی در دوران جنگ و یکی هم سال گذشته.تعاونی نهادی مدنی برای جلوگیری از زیاده خواهی بخش خصوصی و دولتی است.

سپس دکترصادقی رئیس اداره دندان پزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت  در مورد نحوه توزیع کارپول اظهار داشت خوشبختانه دپوی مواد اولیه تولید کارپول کافی است و ما در حال حاضر روزانه تا 150 هزارعدد کارپول تولید و توزیع می شود که انشاالله سال آینده در این زمینه مشکلی نخواهیم داشت.

 

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •