مدرسه جعفری؛ مدرسه عشق

مدرسه جعفری؛ مدرسه عشق

مدرسه جعفری در سال ۱۳۲۶ توسط حاج‌آقا رضا جعفری تهرانی تأسیس شد. این مدرسه به همت بازاریان و کسبه تهران در آن سال‌ها به کودکان بی‌سرپرست خدمات آموزشی و رفاهی ازجمله غذا و پوشاک ارائه می‌نمود.
از آن تاریخ تاکنون این مدرسه ضمن پذیرش کودکان بی‌سرپرست، کودکان بد سرپرستِ ساکن محلهٔ تختی و خانی‌آباد را نیز تحت پوشش دارد. در این مدرسه علاوه بر آموزش، یک وعده‌غذای گرم، پوشاک و خشکه نیز به بچه داده می‌شود. کسانی مانند جهان‌پهلوان تختی و شهیدتندگویان از شاگردان این مدرسه بودند. عکس‌ها در اتاق مدیر مدرسه گویای حضور افراد و شخصیت‌هایی است که زمانی کودکی خود را در این مدرسه گذرانده‌اند.
در سال ۱۳۸۵ باهمت دکتر عطاالله شیرازی و دکترامانی بخش دندان‌پزشکی این مدرسه آغاز به کار نمود و بعدها باهمت کارگروه نیکوکاری و مسئولیت اجتماعی جامعه دندان‌پزشکی ایران ادامه به کار داد.
در حال حاضر کارگروه نیکوکاری جامعه دندان‌پزشکی ایران مشغول انجام طرحی با عنوان طرح پالایش پیشگیری و بهداشت دانش آموزان مدرسه جعفری است، که تعدادی از دندان‌پزشکان نیکوکار ازجمله دکتررضابیات موحد مسئول کارگروه نیکوکاری و مسئولیت اجتماعی جامعه دندان‌پزشکی ایران، خانم دکتر صدیقه عظیمی خانم دکتر عاطفه کرمی پور خانم دکتر زرگرانی و خانم سهرابی از بهداشت‌کاران فعال در کارگروه مسئولیت اجتماعی در آن مشارکت دارند. هدف این طرح تحت پوشش قرار دادن شاگردان ابتدایی این مدرسه به‌منظور پالایش و گسترش بهداشت طبق پروتکل اف دی آی است.
دکتر رضا بیات موحددرتوضیح این طرح اظهار داشت:
مدرسه جعفری اولین مرکزی بود که فعالیت نیکوکاری کارگروه در آن آغاز شد بخش دندان‌پزشکی این مدرسه با اهداء یونیت یکی از دندان‌پزشکان که به وصیت ایشان بعد از فوت به این مرکز اهداء شده راه‌اندازی شد. در حال حاضر طرح پیشگیری کارگروه نیکوکاری و مسئولیت اجتماعی در این مدرسه در حال اجرا است. این طرح طبق پروتکل‌های اف دی آی برنامه‌ریزی‌شده است. در این طرح علاوه بر پیشگیری بهداشت و آموزش محافظت از دندان‌ها نیز به دانش آموزان داده می‌شود.
خانم دکتر کرمی پور از دندان‌پزشکانی که در انجام این طرح در مدرسه جعفری مشارکت دارند اظهار داشت:
 طرح پایش پیشگیری و بهداشت دانش آموزان مدرسه جعفری با همکاری همکاران و نیکوکارانی که نقش مهمی در اجرای این طرح دارند اجرا می‌شود. در صورت مشارکت همکاران این طرح در سایر نقاط محروم نیزاجراء خواهد شد.
در این طرح علاوه بر کنترل دی‌ام اف، فلوراید تراپی، فیشور سیلانت و ترمیم دندان‌های شیری نیز انجام می‌شود.
 
 
 
یونیت دندانپزشکی مستقر در مدرسه جعفری
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •