گزارش جلسه رونمایی از آراء انتخابات جامعه دندان‌پزشکی ایران

گزارش جلسه رونمایی از آراء انتخابات جامعه دندان‌پزشکی ایران

روابط عمومی جامعه دندان‌پزشکی ایران
روز یکشنبه ۲۶ اسفند سال ۱۳۹۷  طبق اعلام کمیتهٔ انتخابات جامعه دندان پزشکی ایران جلسه رونمایی از آراء در محل دفترکمیسیون انجمن های تخصصی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درمحل این وزارتخانه با حضور:
دکتر رزمی (دبیرشورای آموزش دندان پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت)به نمایندگی از دکتر حسینی رئیس انجمن‌های تخصصی وزارت بهداشت، دکتر رکن، رئیس کمیته انتخابات، دکتر آشفته عضو کمیتهٔ انتخابات، دکتر سیدین به نمایندگی از ائتلاف هم‌اندیشی برای تغییر و تحول، دکتر دلورانی به نمایندگی از ائتلاف همگرایی، دکتر زاهدی به نمایندگی از ائتلاف همبستگی و تحول، دکتر میران به نمایندگی از رئیس هیئت‌مدیرهٔ جامعه دندان‌پزشکی ایران، دکتر امین سبحانی نماینده دبیرخانه دندانپزشکی و آقای شجاعی فرد مسئول سایت انتخابات مستقر در وزارت بهداشت،تشکیل شد.
در ابتدای جلسه دکتر رزمی ضمن تشکر از کمیته انتخابات جامعه دندان‌پزشکی ایران و تقدیر از مشارکت بالای همکاران دندان‌پزشک در انتخابات این دوره از کلیه حاضرین دعوت نمود تا قبل از رونمایی از آراء پرسش‌های خود را مطرح نمایند و چنانچه ابهامی است برطرف گردد و پس‌ازآن رونمایی صورت گیرد.
در ادامه دکتر رکن رئیس کمیته انتخابات ضمن توضیح مختصری از روند تشکیل جلسات کمیته و تصمیم‌گیری‌ها طبق زمان‌بندی آئین‌نامه انتخابات، با توجه به اتخاذ ۴۸/۹۹ درصد آراء اظهار داشت:
با توجه به الکترونیکی برگزار شدن انتخابات دکتر حسینی ریاست انجمن‌های تخصصی بر اتخاذ ۵۰ درصد آراء تأکید داشتند به همین دلیل به زمان انتخابات افزوده شد اما به توجه به پایان رسیدن زمان اضافی و نیز با توجه به اینکه دیگر بیش از این امکان افزودن به زمان انتخابات وجود نداشت با موافقت ریاست کمیسیون انجمن‌های تخصصی با همین تعداد آراء رونمایی صورت خواهد گرفت. ما در طول جریان انتخابات با ائتلاف‌ها و نمایندگان کاندیداها در تماس و مشورت بودیم؛ و هر سؤالی که مکتوب به کمیته ارسال می‌شد را نیز پاسخ دادیم اگرچه برخی دوستان کم‌لطفی کرده و ایرادات و انتقادات خود را در سایت‌ها و کانال‌ها تلگرامی مطرح می‌کردند که برای ما امکان پاسخگویی از آن طرق به لحاظ قانونی وجود ندارد؛ اما ما به هر ایراد و سؤالی که روال قانونی طرح را داشته پاسخ داده‌ایم.
در ادامه دکتر زاهدی به نمایندگی از ائتلاف همبستگی و تحول ضمن تشکر از کمیتۀانتخابات در مورد ۵۰۰ نفر ثبت نامی که فیش واریزی‌شان تائید نشده بود و نیز در مورد ایجاد تسهیلات در برخی مناطق برای رأی‌گیری و ایجاد شبهه در مورد احتمال دخالت در رأی افراد از دکتر رکن سؤال کرد.
رئیس کمیته انتخابات اظهار داشت به دلیل اینکه این دوستان همگی مدعی بودند که ثبت‌نام را انجام و مبلغ ثبت‌نام را نیز واریز نموده ا ند، ما تصمیم گرفتیم بنا را بر صحت گفتار همکاران گذاشته و ثبت‌نام همگی را قبول نماییم بدون اینکه بدانیم از کدام گروه و دسته‌ای هستند. تلاش ما تشویق به مشارکت و شفاف‌سازی بود.
رئیس دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه تهران نیزدرموردکافی شاپ هایی که برخی دوستان برای تسهیل رأی‌گیری همکاران در مناطق ایجاد نموده بودند نیز اظهار داشت:
به دلیل عدم آشنایی برخی همکاران بخصوص همکاران پیشکسوت به نحوهٔ رأی‌گیری اینترنتی در ابتدا کمیته انتخابات تصمیم گرفت تا تسهیلاتی را فراهم نماید، اما با توجه به مخالفت برخی از دوستان و اینکه این موضوع در حال تبدیل‌شدن به یک حاشیه انتخاباتی بود بلافاصله جلوی کار گرفته شد. البته تنها یکی دو مورد بود که ما بلافاصله بعد از ایرادی که دوستان گرفتند با آن‌ها تماس گرفته و خواهان قطع این سرویس‌دهی شدیم.
در ادامه جلسه دکتر سیدین به نمایندگی از ائتلاف برای تغییر و تحول ضمن تشکر از جمع افزود:
آن‌هایی که در این کشور کار گروهی انجام می‌دهند بدون شک انسان‌هایی با سلامت نفس هستند که از وقت کار وزندگی و خانواده زده و به مسائل اجتماعی گرایش دارند که این خود بسیار قابل‌تقدیر است. ایشان در ادامه افزود:
ایراد ما به تسهیلات در مناطق نه برای خود خدمات بلکه به این بود که چرا زودتر اعلام نشد که سایر ائتلاف‌ها و گروه‌ها نیز بتوانند چنین تسهیلاتی را برای همکاران فراهم نمایند؛ و اینکه انطباق اطلاعات اظهارشده با واقعیت چگونه است اینکه فردی ممکن است با خرید سیم‌کارت شماره و کارت ملی و یا شماره نظامی را اعلام کند که واقعیت نداشته باشد انجمن چگونه می‌تواند این داده‌ها را مستندسازی نماید.
دکتر رکن در پاسخ به این سؤال دکتر سیدین اظهار داشت:
ما در کمیته انتخابات آماده دریافت شکایات مستند و کتبی هستیم و چنانچه این شکایات بر قرائن و شواهد متکی باشد حتماً رسیدگی خواهیم نمود.
در ضمن کمیته انتخابات بر اساس اختیاراتی که داردمی تواند برای تسهیل دررای گیری و نیز شفاف‌سازی تصمیماتی را اتخاذ کند.
دکتر آشفته نیز با توجه به مسکوت بودن آئین‌نامه انتخابات در این‌گونه موارد اظهار امیدواری کرد تا این دسته از ایرادات با مشورت وزارت خانه و اعضاء هیئت‌مدیره در انتخابات بعدی رفع گردد. وی در ادامه افزود:
 این انتخابات درواقع آموزشی برای خود ما بود که ایرادات کار را درآورده و انشا الله در انتخابات بعدی رفع نماییم
در انتها با توجه به وفاق همه اعضاء حاضر مبنی بر رونمایی از نتیجه انتخابات کد ورود به صفحه آراء زده و نتایج اعلام شد.
 
 
مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •