دکتر محمدرضا ظفر قندی

دکتر محمدرضا ظفر قندی

دکتر محمدرضا ظفر قندی رئیس سازمان نظام پزشکی ایران طی نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران نسبت به شیوع کرونا در پی سفرهای بی رویه و غیرضروری اظهار نگرانی کرد. در بخشی از این نامه آمده

دکتر محمدرضا ظفر قندی رئیس سازمان نظام پزشکی ایران طی نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی ایران نسبت به شیوع کرونا در پی سفرهای  بی رویه و غیرضروری اظهار نگرانی کرد. در بخشی از این نامه آمده:
بر خود لازم می‌دانم به‌عنوان نماینده جامعه پزشکی کشور مراتب نگرانی عمیق پزشکان و همه کادر  درمان از مسافرت‌های بی‌رویه و غیرضروری در این ایام بخصوص به استان‌های شمالی کشور را که مصداق قطعی اضرار به مردم و مدافعان عرصه سلامت است را به استحضار برسانم و از اینکه مسئولین اجرایی ذی‌ربط علیرغم هشدارها و مکاتبات مکرر کارشناسان و دلسوزان انجمن‌های علمی، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای نظارت جدی و ممانعت از سفرهای غیرضروری اقدام مؤثری انجام ندادند، اظهار تأسف کنم.
متن کامل نامه دکتر ظفر قندی رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی به شرح زیر است:
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای
مقام معظم رهبری
سلام‌علیکم
ضمن عرض تسلیت ایام عزا و سوگ سرور و سالار شهیدان و آزادگان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و فرزندان ویاران باوفایش، وظیفه خویش می‌دانم مراتب تقدیر و تشکر خود و همکاران خدوم و ایثارگر جامعه پزشکی کشور را به خاطر تصریح اولویت سلامت مردم و تبعیت از نظرات علمی و کارشناسی در ایام شیوع بحران کرونا در همه مراحل این بیماری و بخصوص در مراسم عزاداری ماه محرم را اعلام نموده و از برگزاری مراسم این سوگ و عزای عظما با شمایل ویژه که می‌تواند الگوی عزاداران وهیآت مذهبی قرارگیری قدردانی کنم.
همچنین لازم می‌دانم به‌عنوان نماینده جامعه پزشکی کشور مراتب نگرانی عمیق پزشکان و همه کادر  درمان از مسافرت‌های بی‌رویه و غیرضروری در این ایام بخصوص به استان‌های شمالی کشور را که مصداق قطعی اضرار به مردم و مدافعان عرصه سلامت است را به استحضار برسانم و از اینکه مسئولین اجرایی ذی‌ربط علیرغم هشدارها و مکاتبات مکرر کارشناسان و دلسوزان انجمن‌های علمی، سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت برای نظارت جدی و ممانعت از سفرهای غیرضروری اقدام مؤثری انجام ندادند، اظهار تأسف کنم.
یقیناً این بحران عالم‌گیر و خانمان‌سوز بدون رعایت همه اصول ضروری بهداشتی و حفاظتی و نظارت جدی وموکد عوامل اجرایی بر اجرای این  ضوابط به سامان نمی‌رسد.
امید است تذکر جنابعالی در این مقوله نیز یاریگر خادمان و مدافعان عرصه سلامت کشور باشد.
دکتر محمدرضا ظفر قندی
رئیس‌کل سازمان نظام پزشکی ایران
منبع: سازمان نظام پزشکی ایران

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •