پیگیری ارائه لیست کاندیدا

پیگیری ارائه لیست کاندیدا

جامعه دندانپزشکی ایران همواره از برگزاری انتخابات سالم, عادلانه و آزاد حمایت کرده و خواهد کرد نامه مهم دکتر علی تاجرنیا رئیس هیئت مدیره جامعه دندانپزشکی ایران به دکتر فخرالدین حجازی دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی پیرامون انتخابات

استاد ارجمند جناب آقای دکتر سید فخرالدین حجازی
دبیر محترم کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
با سلام و احترام
ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور آزادگان حضرت امام حسین (ع) و نیز تسلیت مجدد به مناسبت درگذشت پدر ارجمندتان، در ابتدای نامه ام این آیه شریف قرآن را آغاز سخنان خود قرار می دهم.
خداوند در آیه 148 سوره نسا می فرماید:
۞ لَا یُحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ ۚ وَکَانَ اللَّهُ سَمِیعًا عَلِیمًا
(خداوند دوست ندارد کسی سخنان خود را با تندی اظهار کند، مگر کسی که مورد ستم واقع شده باشد. و خداوند شنوا و داناست.)
این نامه را در حالی می نویسم که معتقدم در طول سال های گذشته تاکنون چنین ظلمی بر جامعه دندان پزشکی ایران صورت نگرفته است. امروز هیئت مدیره و کمیته انتخابات جامعه دندان پزشکی در حالی آماج تهاجم منتقدان بی انصاف و تخریبگران هتاک قرار گرفته که در بی نظمی ها کوتاهی های مطرح شده مربوط به انتخابات پیش رو هیچ دخالتی نداشته است. هیئت مدیره از ابتدا تمامی وظایف خود را بر طبق اساسنامه، آیین نامه های مربوطه و با دقت انجام داده است و در طی 8 ماه گذشته بارها و بارها نسبت به عملکرد نامطلوب دبیرخانه کمیسیون تذکر داده است. بعد از انتخابات با اسناد و مدارک آنچه از دخالت های مکرر اشخاص حقیقی و حقوقی در این مدت صورت گرفته و نیز از عدم برخورد شایسته دبیرخانه کمیسیون با ایشان و تاخیرهای غیر موجه انجام شده، با همکاران جامعه دندان پزشکی سخن خواهیم گفت.جامعه دندان پزشکی ایران در طی چهار دوره گذشته همواره انتخابات خود را سر موعد برگزار کرده و تاکنون و حتی در دوران کرونا یک بار هم خواستار مهلت شش ماهه (که امری معمول در بسیاری از انجمن هاست) برای تمدید مدت ماموریت خود نشده است.
با وجود یک بار تعویق غیر موجه انتخابات که قرار بود در تاریخ 1401/4/2  برگزار شود، اکنون دو روز مانده به برگزاری انتخابات در تاریخ 1401/5/13 هنوز هیچ گونه دستور برگزاری و ارائه لیست کاندیداها به صورت رسمی صورت نپذیرفته است. این همه در حالی است که بر طبق روز شمار انتخابات جامعه دندان پزشکی ایران تمامی وظایف خود را در موعد مقرر انجام داده و از جمله اسامی کاندیداها را بیش از دو ماه و نیم پیش به دبیرخانه کمیسیون ارسال کرده است.
با وجود همه این تمهیدات به سبب تصمیمات کمیسیون انجمن ها افرادی که بیش از دو سال است با نام و بی نام در فضای مجازی از هرگونه تخریب بر علیه جامعه دندان پزشکی ایران فروگذار نکرده اند، امروز مدعی عدم رعایت جدول زمان بندی انتخابات هستند و در افکار عمومی همکاران به گونه ای تبلیغ می کنند که گویی عامل این بی نظمی ها، هیئت مدیره جامعه دندان پزشکی ایران است.صراحتا اعلام می کنم جامعه دندان پزشکی ایران همواره از برگزاری انتخابات سالم، عادلانه و آزاد همواره حمایت کرده و خواهد کرد و فرصت برابر برای همه کاندیداها را شرط لازم برای هر انتخابات می داند. اگر چه این امکان تبلیغ و شناساندن برای کاندیداهای منتقد و تخریب گر بسیار فراهم بوده و در این مدت از خویشتن داری هیئت مدیره سوء استفاده‌های زیادی صورت گرفته است، با این وجود ما از هر تصمیمی که این هدف را تامین کرده و این بهانه را از دست منتقدین خارج کند حمایت می نماییم.با توجه به موارد گفته شده خواهشمند است به فوریت نسبت به اعلام نظر صریح آن کمیسیون محترم اقدام فرمایید.                                                     دکتر علی تاجرنیا   

رییس هیئت مدیره

#انتخابات
#دندانپزشکان
#جامعه دندانپزشکی ایران

https://t.me/idadent

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •