نامه مهم دکتر علی تاجرنیا رئیس هیئت مدیره جامعه دندانپزشکی ایران به دکتر باقری فرد معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت و رئیس کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی ایران در مورد انتخابات ؛

نامه مهم دکتر علی تاجرنیا رئیس هیئت مدیره جامعه دندانپزشکی ایران به دکتر باقری فرد معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت و رئیس کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی ایران در مورد انتخابات ؛

ما ادامه روند انتخابات را به پس از ارسال رسمی لیست کاندیداها موکول نموده و تشریفات بعدی را با همکاری کمیته انتخابات طبق اساسنامه جامعه به انجام خواهیم رساند#دندانپزشکان #انتخابات #وزارت_بهداشت #جامعهد ندانپزشکی ایران https://t.me/idadent

جناب آقای دکتر باقری فرد
معاون محترم آموزشی وزارت بهداشت،‌‌ درمان و آموزش پزشکی
و رییس محترم کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی ایران

با سلام و احترام
در کمال تعجب و نا باوری، کمتر از ۱۲ ساعت مانده به برگزاری انتخابات هیئت مدیره و بازرس جامعه دندانپزشکی ایران، برای دومین بار و با  ارسال نامه دبیر محترم کمیسیون به واتساپ شخصی اینجانب، انتخابات به تعویق افتاد.  
در ارتباط با چگونگی این تصمیم و موارد مطرح شده در نامه مذکور موارد زیر به استحضار می رسد:
1-با وجود اشکالات متعدد حقوقی، شکلی و محتوایی آیین نامه انتخابات ابلاغی از طرف کمیسیون انجمن های علمی، هیئت مدیره جامعه دندانپزشکی ایران و کمیته انتخابات منتخب آن، تمام ضوابط، مقررات و جدول زمانی را رعایت نموده است. مواد مندرج در این آیین نامه عمدتا مربوط به برگزاری مجمع عمومی و انتخابات حضوری بوده و چنانچه در مورد جدول زمانی مذکور کوتاهی نیز صورت گرفته بدون شک از طرف کمیسیون انجمن ها بوده است. در همین رابطه به پیوست روز شمار انتخابات و مستندات آن به ضمیمه و به صورت خلاصه خواهد آمد.
2-    در نامه دبیر محترم کمیسیون اشاره به عدم اعلام نتایج از طرف مراجع ذیصلاح شده است. در این رابطه خوشحال خواهیم شد به چند پرسش جهت تنویر افکار عمومی پاسخ داده شود:
الف: با توجه به اینکه اسامی کاندیداها ابتدا در تاریخ 1401/2/25 (دوماه و نیم قبل از تاریخ انتخابات) و سپس با نظر ناظر محترم کمیسیون در فرمت تایید شده توسط  ایشان در تاریخ 1401/2/26 به دبیرخانه کمیسیون اعلام شده است، آیا فرصت دو و نیم ماه برای استعلام و بررسی کم بوده است؟
ب: در طول مدت مذکور، شاهد چندین مورد بوروکراسی بی مورد در مورد نحوه پرکردن و ارسال انواع فرم های کاندیداها بودیم که مشخصا تداعی وقت کشی به منظور آسیب به انتخابات بوده است. به راستی این همه تشریفات زائد و وقت گیر برای انتخابات یک انجمن علمی غیر دولتی برای چیست؟
ج: با وجود همکاری های سریع و پیگیری های دقیق دبیرخانه جامعه دندانپزشکی ایران، ارسال فرم های کاندیداتوری از طرف دبیرخانه کمیسیون انجمن ها، با تاخیر های زیاد صورت گرفته است. دلیل این تأخیرها اگر عامدانه نبوده چه چیزی می تواند باشد؟
3-    از جمله بهانه های ۲ بار تعویق انتخابات، طرح درخواست چند نفر به صورت مکتوب و راه اندازی کارزار تعدادی از همکاران که کمتر از ده درصد آنان جزو اعضای جامعه دندانپزشکی ایران بودند، مبنی بر تمدید مهلت ثبت نام به دلیل درخواست حذف شرط سه سال عضویت برای کاندیداتوری بود. با وجودی که طی نامه های متعدد و نیز در جلسه حضوری به دبیر کمیسیون غیر قابل انجام بودن این درخواست به دلایل نیاز به مصوبه مجمع عمومی فوق العاده توضیح داده شد، دلیل گذاشتن چند باره موضوع در دستور جلسه کمیسیون انجمن ها چه بوده است؟ آیا برای هر انتخابات و برای هر انجمنی، دبیرخانه این همه انگیزه و کمیسیون این همه وقت رسیدگی دارد؟
4-    در آخرین جلسه تشکیل شده کمیسیون انجمن ها، موضوع انتخابات جامعه دندانپزشکی ایران و اعتراض سازماندهی شده عده ای از همکاران و غیر همکاران (غیر دندانپزشک)، تحت عنوان کارزاری که توسط یکی از کاندیداها راه اندازی و توسط انجمن متبوع ایشان حمایت شده بود، مطرح شده و با وجود اصرار دبیر کمیسیون و «کارشناس مربوطه»، اعضای کمیسیون به برگزاری انتخابات جامعه رای مثبت دادند. علت طرح مجدد این موضوع در دستور جلسه مورخ 1401/5/9 (4 روز قبل از انتخابات) چه بوده است؟ چرا با وجود مصوبه کمیسیون، انتخابات برگزار نشد.
5-    چند ساعت قبل از ارسال نامه دبیر کمیسیون مبنی بر تعویق انتخابات، کانال تلگرامی که ادمین اصلی آن داوطلب انتخابات است، طی اعلام خبر مذکور دلیل آن را تخلفات هیئت مدیره اعلام نموده است.
منبع خبر کانال مذکور و سایر بنگاه های خبر پراکنی منتقد جامعه از درون کمیسیون چه کسی است؟
برخورد کمیسیون با افراد هتاک و مفتری به هیئت مدیره جامعه دندانپزشکی ایران چگونه خواهد بود ؟
ضمن ارسال روزشمار انتخابات و پیوست های مرتبط، تاکید می کنیم که روند اجرایی انتخابات جامعه دندانپزشکی ایران از سوی دبیرخانه کمیسیون کاملا سوگیرانه بوده و موجب تضییع حقوق کاندیدا و اعضای جامعه گردیده است.
همکاری مشترک برخی کارشناسان کمیسیون با برخی منتقدینی که در طی سه دوره گذشته همواره قبل از انتخابات حاشیه سازی می کنند، در کسب نتیجه و اعتماد همکاران ناموفق بوده و بعد از انتخابات هم شکایت های سریالی از کمیسیون و جامعه را دنبال کرده اند، و نیز تبادل اطلاعات تصمیمات دبیرخانه کمیسیون قبل از اعلام رسمی آن، همه و همه نشان دهنده و گواه این مدعاست. ما مطمئن هستیم که قاطبه جامعه دندانپزشکی ایران بار دیگر دست رد به سینه ایشان خواهد زد و عقلانیت، تعامل، کارآمدی بر عوام فریبی، ماجراجویی و شعار زدگی پیروز خواهد شد ولی آنچه از دست خواهد رفت، اعتبار کمیسیون است که قرار است تقویت کننده انجمن ها و تسهیل کننده نیازهای ایشان باشد.
در انتها ضمن ابراز ناخرسندی از مشکلات پیش آمده و حفظ حق شکایت از کلیه کسانی که با دروغ، بد عهدی، هتاکی و افتراء، موجب خسارت مادی و معنوی به جامعه دندانپزشکی ایران شدند، تاکید می کنیم از انجا که نمی خواهیم هیچ بهانه ی دیگری برای دبیرخانه کمیسیون و منتقدین باقی بماند، ادامه روند انتخابات را به پس از ارسال رسمی لیست کاندیداها موکول نموده و تشریفات بعدی را با همکاری کمیته انتخابات طبق اساسنامه جامعه به انجام خواهیم رساند.
دکتر علی تاجرنیا
رئیس هیئت مدیره

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •