سمینار سه روزه درمان‌های جامع دندانپزشکی در شیراز

سمینار سه روزه درمان‌های جامع دندانپزشکی در شیراز

در این سمینار که از تاریخ 14 الی 17 آذر ماه سال جاری در هتل همای شیراز برگزار گردید بیش از 1200 نفر دندانپزشکان سراسر ایران حضور یافتند و با آخرین مسائل روز دندانپزشکی آشنا شدند

دکتر امیر عزمی دبیر اجرایی این همایش با اشاره به شروع زمان ثبت‌نام طی کمتر از دو هفته و تکمیل ظرفیت آن از سوی دندانپزشکان سراسر ایران، افزود: سمینار درمان‌های جامع دندانپزشکی طی سه روز در قالب ارائه مسائل تئوری و کارگاه‌های علمی با حضور تمامی زیر شاخه‌های رشته دندانپزشکی در شیراز برگزار گردید که از مسائل پایه‌ای دندانپزشکی تا بررسی تکنولوژی‌های جدید در این حوزه مطالبی ارائه شد.

دبیر اجرایی این سمینار ضمن اشاره به استقبال پرشور دندانپزشکان استان فارس از حضور بیش از 300 دندانپزشک از سایر شهرهای ایران در این سمینار خبر داد و خاطرنشان کرد: بیش از 23 کارگاه علمی، 12 سخنرانی و پانل‌های علمی در این همایش برگزار گردیده است.

دکتر عزمی با اشاره به پانل‌های اندو، مباحث ترمیمی دندان، پروتز، ایمپلنت و اورتودنسی به عنوان پانل های مهم این سمینار خاطرنشان کرد‌‌‌: ‌‌سعی بر آن شده است که در سمینار درمان‌های جامع دندانپزشکی علاوه بر ارائه اطلاعات به‌روز در قالب سخرانی‌ها و پانل‌های علمی، کارگاه های عملی نیز با حضور اساتید به نام و برجسته در نظر گرفته شود که از مهمترین موضوعات مورد بحث در این کارگاه ها می توان به کارگاه اسکنرهای داخل دهانی، پرینترهای سه بعدی، لیزر و ایمپلنت اشاره کرد.

وی از برپایی نمایشگاه تخصصی دندانپزشکی در حاشیه این سمینار خبر داد و افزود: به منظور دسترسی آسان و مناسب همکاران به تجهیزات اصلی و مواد اولیه مرغوب، دارای کیفیت و با قیمت مناسب از شرکت های معتبر در این زمینه دعوت شد تا با بر پایی این نمایشگاه همکارانمان علاوه بر استفاده از مطالب علمی بتوانند تجهیزات مورد نیاز خود را با کیفیت و قیمت مناسب خریداری نمایند.

ایشان در پایان با اشاره به جایگاه ویژه استان فارس در برگزاری همایش‌های دندانپزشکی ابراز امیدواری کرد که انجمن دندانپزشکی ایران شعبه فارس در سال آینده دومین کنگره بزرگ کشوری را بعد از همایش اکسیدا در شیراز برگزار نماید.

در این سمینار که با حضور مدیر کل پزشکی قانونی استان فارس، معاون قضایی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس و مشاور حقوقی سازمان نظام پزشکی فارس برگزار شده بود بیش از 300 پزشک و کارشناس در مورد مسائل و مشکلات روزمره پزشکی در برخورد با بیماران و شکایت های عنوان شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.

دکتر نازیلا شهبازی رئیس هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران شعبه فارس نیز ضمن اشاره به استقبال گسترده همکاران از این همایش افزود: سمینار با استقبال خوبی از طرف همکاران حوزۀ دندان پزشکی و سایر حوزه ها روبرو شد، هدف از برگزاری این سمینار ارتقاء سطح آگاهی های حقوقی جامعه پزشکی از جمله آشنایی با مسئولیت های پزشکی، تعریف قصور، تقصیر، تخلف پزشکی و بحث جدیدی که در گذشته به آن کمتر پرداخته شده با عنوان شیوه های انجام دفاعیه های پزشکان در مراجع قانونی بوده است. در نظر داریم در سمینارهای آتی به منظور کاربردی تر نمودن مسائل حقوقی در بین دندانپزشکان استان، با استفاده از پرونده‌های موجود و شکایت های مطرح شده در مراجع قضائی،گامی مثبت در جهت کاهش شکایات و نارضایتی های عمومی و ارتقاء دانش حقوقی دندان پزشکان استان برداریم. دراین سمینار که دارای 6 امتیاز اولویت ملی بود، پروفسور موسی تقی پور جراح مغز و اعصاب در مورد جایگاه قصور و تخلف در مغز سخنرانی نمود که مورد استقبال فراوان حاضرین قرار گرفت. همچنین دکتر سعید غلامزاده مدیر کل سازمان پزشکی قانونی استان فارس در مورد قصور پزشکی، مسئولیت ها، رضایت و برائت و آقای احمد رحمانیان معاون قضایی و پیشگیری از جرائم استان فارس در مورد پیشگیری از وقوع تخلف و قصور و نیز آقای کوروش طاهری مشاور حقوقی سازمان نظام پزشکی و وکیل پایه یک دادگستری دربارۀ شیوه دفاع و پاسخگویی ادعائیه پزشکان به ایراد سخنرانی پرداختند.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •